Strona: Politechnika Rzeszowska i Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie nawiązują współpracę / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2024-04-25
, red.  dr. hab. inż. Przemysław Leń, prof. Uczelni - KGiG PRz
Od lewej: dr hab. inż. Przemysław Leń, prof. PRz, prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp - Prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem, inż. Krzysztof Popek - Dyrektor Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie, dr hab. inż. Izabela Skrzpczak, prof. PRz - kierowniczka Katedry Geodezji i Geotechniki, dr inż. Grzegorz Oleniacz.

24 kwietnia br. odbyło się podpisanie porozumienia o współpracy między Politechniką Rzeszowską a Podkarpackim Biurem Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie. Z ramienia uczelni dokument podpisał Prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem, prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp. Natomiast, Podkarpackie Biurem Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie reprezentował inż. Krzysztof Popek, dyrektor Biura.

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską reprezentowaną przez prof. dr. hab. inż. Jarosława Sępa - Prorektora ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem a Podkarpackim Biurem Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie reprezentowanym przez inż. Krzysztofa Popka - dyrektora Biura.

Opis działalności PBGiTR w Rzeszowie oraz zakresu współpracy z Politechniką Rzeszowską

PBGiTR w Reszowie to dynamicznie rozwijająca się jednostka samorządowa, realizująca zadania z zakresu geodezji i planowania przestrzennego, zyskała renomę dzięki innowacyjnym projektom w obszarze scaleń gruntów rolnych.

Główne obszary działań dotyczą wspierania rozwoju gospodarczego z uwzględnieniem osiągnięć i badań naukowych prowadzonych w Katedrze Geodezji i Geotechniki PRz, w tym zlecaniu prac badawczo–rozwojowych wykorzystujących potencjał pracowników PRz, zwiększeniu efektywności kształcenia kadr dla przemysłu, a także szeroko pojętej współpracy w obszarze dydaktyki obejmującej tworzenie i doskonalenie procesu kształcenia oraz staże studenckie. Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą liczyć na różne rodzaje staży w PBGiTR.

Na dzień dzisiejszy, kilkunastu studentów odbyło już, lub jest w trakcie stażu, w ramach umowy podpisanej między uczelnią a PBGiTR.

Podpisana umowa to kontynuacja i sformalizowanie działań PRz prowadzonych od 2015 z pracownikami PBGiTR w obszarze naukowo-badawczym, jak i dydaktycznym.

Licznik odwiedzin: 6830Unikalne odsłony z okresu 2022.05.06 - 2024.05.06