Strona: Podsumowanie XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu rzeszowskim / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2024-04-29
, red.  dr inż. Barbara Rusinek - Przew. Komitetu Okręgowego OWiUB
Uczestnicy podsumowania XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu rzeszowskim, fot. Beata Motyka

Szczegóły XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu rzeszowskim

W XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na Podkarpaciu  w eliminacjach szkolnych uczestniczyło 268 uczniów szkół budowlanych, w zawodach okręgowych 2 marca 2024 roku wzięło udział 69 uczniów z 18 szkół.

Prace uczniów oceniali pracownicy naukowi Politechniki Rzeszowskiej, członkowie Zespołu Sprawdzającego Jury Zawodów OWiUB. Do etapu centralnego Komitet Główny OWiUB zakwalifikował 81 uczniów z 41 szkół, w tym 10 uczniów z okręgu rzeszowskiego.

Osiągnięcia uczniów okręgu rzeszowskiego na zawodach centralnych

Finał centralny XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych odbywał się w dniach od 10 do 12 kwietnia w Bydgoszczy. Nasi reprezentanci okręgu rzeszowskiego zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności, pięciu uczniów zdobyło tytuł laureata, a pozostałych pięciu uzyskało tytuł finalisty.

Uroczyste podsumowanie XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu rzeszowskim odbyło się 24 kwietnia 2024 roku na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.

Obecni na uroczystości

Na uroczystość przybyli:

Obecni byli również:

• nauczyciele akademiccy wchodzący w skład Zespołu Sprawdzającego Jury Zawodów OWIUB,
  • członkowie Komitetu Okręgowego OWiUB,
  • przedstawiciele firm budowlanych:
  • dyrektorzy szkół, uczniowie (laureaci i finaliści OWiUB) z nauczycielami i rodzicami.

Nagrodzono 10 najlepszych uczestników zawodów okręgowych XXXVII OWiUB, są to:

1. Drożdżal Kamil - Zespół Szkół Budowlanych w Brzozowie (laureat), nauczyciel: Janusz Szmyd
  2. Piotr Tomczyk - Zespół Szkół Nr3 w Tarnobrzegu (laureat), nauczyciel: Ludwik Zgórski
  3. Bednarski Jakub - Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie (finalista), nauczyciel Jacek Kułaga
  4. Stec Dominik - Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie (finalista), nauczyciel Jacek Kułaga
  5. Chyła Karol - Zespół Szkół Nr 2 w Stalowej Woli (laureat), nauczyciel: Marcin Kapuściński
  6. Glapiak Kacper - Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku (laureat), nauczyciel Tomasz Prajsnar
  7. Krzyżak Michał - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie (finalista), nauczyciel: Bartłomiej Zawisza.
  8. Podpinka Matylda - Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie (finalista), nauczyciel Ewa Inglot
  9. Kozak Adrian - Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie (laureat), nauczyciel Ewa Inglot
  10. Brzozowski Miłosz- Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie (finalista), nauczyciel Jacek Kułaga

Uczniom wręczono dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów:

Nauczycielom opiekunom uczniów wręczono podziękowania.

Najlepsze szkoły w zawodach okręgowych II stopnia uhonorowano pucharami i dyplomami.

Spotkanie miało uroczysty charakter, oprócz gratulacji i nagród była też okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń pomiędzy przedstawicielami Politechniki Rzeszowskiej, stowarzyszeń budowlanych, pracodawcami, nauczycielami i dyrektorami szkół budowlanych.

Licznik odwiedzin: 6842Unikalne odsłony z okresu 2022.05.17 - 2024.05.17