Strona: Nowy podręcznik akademicki z zakresu rysunku technicznego budowlanego / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Nowy podręcznik akademicki z zakresu rysunku technicznego budowlanego

2021-03-12

Nowy podręcznik akademicki z zakresu rysunku technicznego budowlanego

Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazał się nowy podręcznik akademicki „Rysunek techniczny budowlany z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych”. Jego autorem jest dr hab. inż. Maciej Piekarski  - profesor uczelni w Zakładzie Projektowania Architektonicznego i Grafiki Inżynierskiej Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Podręcznik jest adresowany do studiujących kierunek budownictwo na pierwszym roku studiów pierwszego stopnia, ale może być przydatny również studentom kierunku budownictwo studiującym na wyższych latach oraz studentom innych kierunków prowadzonych na Wydziale, jak architektura, transport i inżynieria środowiska.

Podręcznik zawiera podstawowe informacje o ogólnych zasadach zapisu struktury przestrzennej obiektów inżynierskich w rysunku technicznym oraz o zasadach sporządzania rysunków technicznych budowlanych. Treść podręcznika jest zgodna z postanowieniami aktualnie obowiązujących przepisów prawa oraz polskich i europejskich norm. W książce zawarto uwagi nt. sposobów zapewnienia zgodności z tymi przepisami rysunków sporządzanych za pomocą najpopularniejszych programów do projektowania: AutoCAD oraz REVIT. Według deklaracji autora, książka poprzez prezentację najważniejszych reguł rządzących rysunkiem technicznym budowlanym wskazuje bezpośrednio jak rozwiązać kwestie typowe, a w odniesieniu do problemów złożonych i incydentalnych – stanowi pomoc co do sposobu samodzielnego znalezienia rozwiązania na podstawie niepodważalnych zasad rysunku technicznego, konsekwencji oraz logiki.

Licznik odwiedzin: 6842Unikalne odsłony z okresu 2022.05.17 - 2024.05.17