Strona: Konkurs na dwa stanowiska stypendystów w projekcie The Urban Food Factory (T.U.R.F.) / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2024-03-12
, red.  dr inż. arch. Monika Szopińska-Mularz - ZPAiGI PRz

Konkurs na dwa stanowiska stypendystów w projekcie

The Urban Food Factory (T.U.R.F.)

JPI Urban Europe: Building transformation capacity through arts and design: Unlocking the full potential for urban transitions (BTC-ENUTC)

Wymagania:

Do konkursu może przystąpić osoba spełniająca następujące wymagania:

1. Jest studentem studiów: pierwszego stopnia na kierunku Architektrura na Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.
  2. Umie pracować w programach ArchiCad, SketchUp i Photoshop.
  3. Biegle obsługuje program Microsoft Word i PowerPoint.
  4. Posiada bardzo dobrą znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  5. Posiada silną motywacja do pracy naukowej, samodzielność, kreatywność, dyspozycyjność, umiejętność pracy w zespole, postawę proaktywną, gotowość do ciągłego doskonalenia się i rozwoju naukowego.

Opis zadań:

Stypendysta będzie brał udział w pracach badawczych związanych z realizacją projektu BTC ENUTC Call 2023 „The Urban Food Factory (T.U.R.F.)- Przewodnik wspierający decyzje w sprawie adaptacji miejskich parkingów wielopoziomowych na cele produkcji żywności w środowisku kontrolowanym” (UMO-2023/05/Y/HS4/00112). Polska część projektu kierowana jest przez dr inż. arch. Monikę Szopińską- Mularz.

Do obowiązków stypendysty należeć będzie:

• Przegląd literatury związanej z tematem projektu (w języku angielskim).
  • Przerysowanie planów trzech istniejących parkingów wielopoziomowych (1 w Polsce i 2 w Szwecji) w 2D i 3D.
  • Udział w projektowaniu adaptacji trzech istniejących parkingów wielopoziomowych na budynki wielofunkcyjne skupione wokół lokalnej produkcji żywności.
  • Dokumentacja oraz analiza uzyskanych danych.
  • Współpraca naukowa i projektowa z partnerami projektu: Swedish Industrial Design Foundation (This is SVID - SVID), Pond Fish and Greens AB (Start | Pond Fish And Greens) oraz Uniwersytetem w Salford w Wielkiej Brytanii.
  • Zaangażowanie w realizację projektu.
  • Pomoc w przygotowaniu publikacji naukowych.

Typ konkursu NCN: BTC ENUTC Call 2023

Termin składania ofert: 18 marca 2024 r., godz. 23:59

Forma składania ofert: elektroniczna (e-mail: m_szop@prz.edu.pl)

Warunki zatrudnienia:

Student otrzymywać będzie stypendium naukowe na podstawie Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki (Załącznik do uchwały Rady NCN nr 124/2022 z dnia 1 grudnia 2022 r.). oraz Regulaminu przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych. Student będzie otrzymywać stypendium ze środków Narodowego Centrum Nauki, tj. z budżetu przewidzianego w projekcie na stypendia i wynagrodzenia studentów i doktorantów  zgodnie z Regulaminem konkursu BTC ENUTC Call 2023 w wysokości: 1650 PLN (brutto miesięcznie) przez 24 miesiące. Warunkiem przyznania i ciągłości otrzymania stypendium jest posiadanie statusu studenta Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza na kierunku Architektura przez cały czas trwania projektu naukowego.

Rozpoczęcie pracy w projekcie: 02.04.2024

Wykaz wymaganych dokumentów (format PDF):

1. CV.
  2. List motywacyjny.
  3. Portfolio zawierające co najmniej trzy projekty wykonane w trakcie studiów.

Procedura i termin przyjmowania zgłoszeń:

• Dokumenty należy składać w formie elektronicznej na adres: m_szop@prz.edu.pl W tytule wiadomości należy umieścić „JPI Urban Europe – Stypendysta (student)”.
  • Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
  • Kandydaci, spełniający wymogi formalne oraz wymagania projektu, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.
  • Szczegółowe informacje odnośnie rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane zaproszonym kandydatom pocztą elektroniczną.
  • Data rozstrzygnięcia konkursu: 27.03.2024 r.
  • Od decyzji wydanej przez Komisję Stypendialną nie przysługuje odwołanie.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych jest dostępna pod adresem: https://rodo.prz.edu.pl/klauzula/projekty-badawcze.

Szczegółowe informacje dotyczące tematyki projektu kandydaci mogą uzyskać bezpośrednio od kierownika projektu (dr inż. arch. Monika Szopińska-Mularz) drogą mailową pod adresem m_szop@prz.edu.pl.

Licznik odwiedzin: 6812Unikalne odsłony z okresu 2022.04.29 - 2024.04.29