Strona: RZESZÓW MIASTO PRZYSZŁOŚCI – RMP 2017 / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

RZESZÓW MIASTO PRZYSZŁOŚCI – RMP 2017

2017-01-10

gora.jpg

RZESZÓW MIASTO PRZYSZŁOŚCI – RMP 2017
Konferencja naukowa organizowana w ramach 50-lecia
Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej

Zakład Konserwacji Zabytków Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej wspólnie z Komisją Urbanistyki i Architektury Polskiej Akademii Nauk Oddział w Krakowie w dniach 28 oraz 29 września 2017 roku organizują konferencję naukową pt.: „DZIEDZICTWO URBANISTYCZNE W MIEŚCIE  PRZYSZŁOŚCI NA PRZYKŁADZIE POTENCJAŁÓW INNOWACJI I ROZWOJU RZESZOWA”.

W trakcie planowanej konferencji omawiana będzie problematyka miast przyszłości w dwóch blokach tematycznych:

I   Dziedzictwo urbanistyczne a potencjały rozwojowe miasta,

II  Rewitalizacja zespołów urbanistycznych: problematyka, programy, projekty.

Uważamy, że na przykładzie miasta Rzeszowa oraz innych miast, w których od kilku lat obserwuje się dynamiczny rozwój, będzie można stworzyć koncepcję modeli miast przyszłości.

Zachęcamy do udziału w konferencji z możliwością zaprezentowania referatów, które opublikowane będą w punktowanym czasopiśmie Politechniki Rzeszowskiej - Journal of Civil Engineering, Environment and Architecture (2016 rok - 9 pkt. wg listy MNiSW).

Wszystkie informacje zamieszczone są na stronie internetowej konferencji www.rmp.prz.edu.pl oraz w załączonym komunikacie nr 1.

Zakład Konserwacji Zabytków
Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów